Kronika Kryminalna: Czy Garda jest już na tropie?

Właśnie mija dziewiąty dzień, kiedy wicepremier zaatakowany został napojem mlecznym o nieznanym smaku, kiedy nagrywał niezwykle ważny przekaz dla młodych „finegaelistów”.

Do wydarzenia doszło na Pearse Street w okolicy Merrion Square, gdzie młoda kobieta, rzuciła w kierunku wiceszefa rządu kubkiem, w którym znajdował się koktajl. Następnie sprawczyni zbiegła z miejsca przestępstwa i ślad po niej zaginął.

W tej sprawie rozpoczęły się czynności dochodzeniowo-śledcze i zastępy funkcjonariuszy An Garda Siochána wdrożyły odpowiednie procedury, więc przejrzały wszelkie nagrania wideo, szukają i przesłuchują świadków zajścia, by dotrzeć do kobiety, którą mogliby postawić przed obliczem Temidy, za atak na skądinąd wysokiego urzędnika państwowego.

Niestety do tej pory, nie udało się ustalić personaliów kobiety, a i nie wiadomo, gdzie podejrzana o ten czyn się ukrywa, więc intensywne śledztwo w przedmiotowej sprawie, toczy się nadal. Policjanci, jak wynika z ich prac, poszukują około dwudziestoletniej kobiety, z deskorolką, która opuszcza teren Merrion Square.

Zaznaczyć trzeba, że sam Leo Varadkar, nie wniósł do tej pory formalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na jego osobie, ale co istotne, nie musi tego robić, bo to występek ścigany z mocy prawa, chociaż w przepisach, gdyż są nieprecyzyjne, nie mówi się, że smoothie, polewać wicepremiera nie wolno.

W każdym razie każdy, kto mógłby przyczynić się do rozwikłania tej spędzającej sen z powiek irlandzkiej policji zagadki, powinien zgłosić się do najbliższej jednostki Gardy i złożyć zeznania. Informacje można też przekazywać za pośrednictwem anonimowej infolinii, a i napotkanemu patrolowi. Osoby udzielające schronienia sprawczyni zajścia, mogą narazić się na odpowiedzialność karną.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Protest przeciwko og
Tysiące euro pójdz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian