Krajowy Urząd Transportu musi dać dojeżdżającym elastyczne opcje biletowe

Według senatora Fine Gael Johna McGahona Krajowy Urząd Transportu (NTA), musi zbadać sposoby zapewnienia elastycznych opcji biletów dla osób dojeżdżających do pracy, które wykonują mieszankę pracy zdalnej i pracy biurowej.

Senator McGahon z zadowoleniem przyjął decyzję NTA o ocenie propozycji dotyczących możliwego wprowadzenia alternatywnych opcji biletów dla osób dojeżdżających do pracy, z ulgami podatkowymi włącznie, w związku ze zmianą sposobu korzystania z transportu publicznego po Covid-19.

Senator McGahon powiedział:

– Prowadzę kampanię na rzecz National Transport Authority (NTA) o wprowadzenie trzydniowego biletu ulgowego dla osób planujących pracę na odległość i pracę biurową. Byłem rozczarowany, gdy NTA wskazało na początku tego miesiąca, że ​​nie może wprowadzić trzydniowego biletu ulgowego, ponieważ był bardziej złożony niż przewidywał i nie można go szybko wdrożyć. Ale NTA od tamtego czasu stwierdziło, że nadal bada alternatywne opcje biletów dla osób dojeżdżających do pracy, ponieważ jasne jest, że znaczna liczba osób dojeżdżających do pracy chce biletów dostosowanych do ich nowych wzorców pracy. Szef irlandzkich kolei Jim Meade potwierdził również w zeszłym tygodniu w Komitecie Transportu Oireachtas, że problem nadal jest ich głównym tematem oraz że trwają prace nad zapewnieniem elastycznych opcji osobom dojeżdżającym do pracy. Powiedział również, że NTA stara się wymyślić nowy produkt tak szybko, jak to możliwe. Niezwykle ważne jest, abyśmy mieli praktyczne rozwiązanie dla osób dojeżdżających do pracy, które muszą wydawać pieniądze na bilety miesięczne i roczne, podczas gdy mogą podróżować do biura tylko przez dwa lub trzy dni w tygodniu. Zapewniam, że będę nadal współpracować z NTA, aby zapewnić jak najszybsze wprowadzenie pewnego rodzaju elastycznego systemu biletów dla osób dojeżdżających do pracy. Musimy zapewnić osobom dojeżdżającym do pracy większą elastyczność i opłacalność oraz zachęcać do lepszego korzystania z transportu publicznego.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Brytyjski rząd powi
Rząd zawodzi nasze
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська