Kraj się zatrzymuje

Bus Éireann poinformował, że planuje, czasowe zamkniecie kilku tras, a stanie się to ze względów finansowych.

Czasowego zawieszenia doczekają się linie ekspresowe z Dublina do Cork, Galway oraz Limerick, a trasa z Dublina do Belfastu, zwieszona zostanie na czas nieokreślony. Wg rzecznika Bus Éireann, takie działanie jest niezbędne, ab utrzymać inne 14 linii międzymiastowych, w okresie podejmowania działań związanych z Covid-19.

To oficjalna wersja, ale jest jeszcze jedna i wiadomo, że trasy z Dublina do Cork, Galway i Limerick, nie dostały dofinansowania na przyszły rok, więc staną się nierentowne. Tak samo dziać się ma przypadku linii ze stolicy Republiki do miasta stołecznego Irlandii Północnej, bo i ta trasa, nie będzie dofinansowywana przez rząd.

Nie są znane jeszcze terminy wycofania autobusów z wymienionych linii, ale wydaje się, że zakończą one świadczenie usług, wraz z końcem tego roku, kiedy wygasną obecne dotacje, jakie na utrzymanie usług przekazał Skarb Państwa.

Jednocześnie Bus Éireann zapowiada, że poprzez zmniejszenie kosztów na liniach międzymiastowych, część pieniędzy przesunięta zostanie na zadania miejskie, więc powinna zwiększyć się ilość kursów, a może nawet linii autobusowych w Cork, Galway, Limerick, Louth i Meath.

Bogdan Feręc

Źr: Bus Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Profesor Mirosław M
Three ruszyło z 5G
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian