Kraj nie może działać w taki sposób – to „żałosna propozycja”

Niedopieczone plany kwarantanny przyniosą niewielkie korzyści, powiedział przedstawiciel opozycyjnej Sinn Féin Darren O’Rourke.

Rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke odpowiedział na doniesienia, że ​​rząd planuje jedynie wprowadzić obowiązkową kwarantannę dla tych, którzy przybędą tutaj bez testu Covid przed wyjazdem.

Poseł O’Rourke powiedział:

– Zgłoszone plany wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny tylko do osób przybywających tutaj bez testu przed wyjazdem są po prostu niewystarczające. Nie usunie słabych punktów naszej obrony przed Covid, jeśli chodzi o przyjazdy międzynarodowe. Przede wszystkim, nie należy wpuszczać do kraju osób, bez negatywnego testu przed wyjazdem. Nie wolno ich wpuszczać na pokład samolotu. Propozycja rządu jest żałosna. Nadal całkowicie ignoruje fakt, że, jak stwierdził NPHET, pojedynczy negatywny wynik testu Covid może przeoczyć nawet 40% przypadków. Sinn Féin konsekwentnie wzywa do wprowadzenia obowiązkowych testów po przybyciu, aby rozwiązać ten problem. Co gorsze, propozycja rządu nie ma nic wspólnego z brakiem przestrzegania zaleceń dotyczących samoizolacji i kwarantanny. Jest to fundamentalna słabość naszego reżimu, która jeśli nie zostanie rozwiązana, pozbawi wszystkie inne środki sensu. Trzeba zająć się tymi jaskrawymi dziurami w naszej obronie Covid. Biorąc pod uwagę tragiczną sytuację, potrzebne są surowe ograniczenia w podróżowaniu dla przybywających z zagranicy. Spowoduje to zakłócenia i trudności, co oczywiście jest godne ubolewania, ale to dla większego dobra. Krajowy system opieki zdrowotnej jest na krawędzi. Nasi pracownicy na pierwszej linii i ogół społeczeństwa dokonali ogromnych poświęceń. To dla nich zniewaga, że ​​obecny luźny reżim trwa. Potrzebujemy obowiązkowych testów, przed wyjazdem i po przylocie, a także obowiązkowego systemu kwarantanny. Chociaż rząd wydaje się przeciwny idei obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonych obiektach dla wszystkich przybywających pasażerów, nie przedstawił oceny tej opcji. Nie przedstawili też żadnej alternatywy. Z pewnością tak jest w przypadku ich najnowszej propozycji. Rada NPHET była jasna. W przeszłości mówili, że należy wprowadzić obowiązkową kwarantannę. W swoich ostatnich zaleceniach twierdzą, że należy usunąć wszystkie elementy uznaniowe, ze szczególnym uwzględnieniem testów i kwarantanny. Jest po prostu nie do przyjęcia, że ​​rząd ponownie ignoruje tę radę. Niedopracowany plan poddania kwarantannie tylko części przybywających z zagranicy nie zadziała.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein 

Polska-IE: Udostępnij
Irlandia Północna
Urząd Skarbowy powi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian