Kraj bez przeglądów technicznych i egzaminów na prawo jazdy

Minister transportu Shane Ross nie spodziewa się, aby szybko otwarte zostały stacje diagnostyczne NCT oraz powróciły egzaminy na prawo jazdy.

W swojej wypowiedzi na środowym posiedzeniu Dáil minister Ross stwierdził, iż w obu przypadkach niemożliwe będzie wprowadzenie odpowiedniego dystansu społecznego, co ni mniej, ni więcej oznacza, że nadal można jeździć po Irlandii samochodami, którym wygasły badania techniczne. Trochę inaczej wygląda sprawa z egzaminami na prawo jazdy, a te także nie będą się odbywać, czyli przyszli kierowcy są obecnie w zawieszeniu i zachowują wyłącznie dotychczasowe uprawnienia.

Jak zaznaczył minister Shane Ross, rząd przedłużył ważność badań technicznych specjalnym rozporządzeniem, więc do sierpnia można spokojnie jeździć po irlandzkich drogach bez ważnych badań NCT.

To jednak spędza sen z powiek posła Danny’ego Healy-Rae, który tym razem, co może zastanawiać, całkiem poważnie podszedł do zagadnienia i zapytał ministra Rossa: – Co mają zrobić przyszli kierowcy, którzy będą wracać do pracy, a sami nie mogą prowadzić pojazdów? Poseł zastanawiał się również, jak będzie wyglądać poszukiwanie pracy, bo i w tych przypadkach, osoby bez pełnego prawa jazdy, nie mogą same poruszać się po drogach i ulicach. Szczególnie widoczny jest ten problem w małych miejscowościach i na wsiach, gdzie transport publiczny jest w formie szczątkowej, dodał Healy-Rae.

Na to zagadnienie minister Ross nie mógł udzielić konkretnej odpowiedzi, a stwierdził jedynie, iż kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na otwarcie ośrodków egzaminacyjnych.

Bogdan Feręc

Źr: Oireachtas TV

Polska-IE: Udostępnij...
Varadkar mówi o gig
Dlaczego szczepionka
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish