Kraj będzie odblokowywany drobnymi krokami

Premier Leo Varadkar zapowiedział na jednej z konferencji prasowych, iż nie można spodziewać się szybkiego zniesienia ograniczeń, bo te muszą z nami pozostać, by chronić nas przed wirusem.

Do końca kwietnia rząd przygotuje plan znoszenia ograniczeń, jednak już teraz można stwierdzić, że będzie to następować stopniowo, a pierwsze z blokad znikną po 5 maja. Nie wiadomo, co pójdzie na pierwszy ogień, ale wiemy, że kolejne ograniczenia znoszone mają być, co dwa lub trzy tygodnie, a wszystko uzależnione będzie od ilości przypadków zachorowań w Irlandii. Pierwsze decyzje o zniesieniu obostrzeń, nie będą z całą pewnością krokami milowymi, gdyż mają być raczej drobne, a dawać nam obraz pozytywnego kierunku, w którym zaczynamy zmierzać, czyli staną się iskierką nadziei.

Premier zaznaczył w swojej wypowiedzi, że nie należy jeszcze zbytnio przywiązywać się do jego słów, bo o ile plan zostanie nakreślony, to z całą pewnością nie można powiedzieć, czy luzowanie zasad bezpieczeństwa zdrowotnego nastąpi tuż po 5 maja.

Leo Varadkar:

– Myślę, że wszyscy rozumieją, że nie da się tego zrobić za jednym zamachem i jednym krokiem.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Times

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish