Kradła drogie kosmetyki w drogeriach, powodując straty w kwocie ponad 5200 zł – została zatrzymana i już usłyszała zarzuty

Wrocławscy policjanci zatrzymali 35-latkę podejrzaną o kradzieże drogich kosmetyków z drogerii. Kobieta wybierała sklepy na terenie dwóch dzielnic stolicy Dolnego Śląska – Fabryczna i Stare Miasto. Łączna suma strat, spowodowanych jej przestępczym procederem, wyniosła ponad 5200 zł. Zatrzymana często zmieniała miejsce pobytu, dlatego namierzenie jej nie było łatwe, ale doświadczeni kryminalni z komisariatu na Starym Mieście w końcu zapukali do jej drzwi. Zatrzymana usłyszała już zarzuty w tej sprawie.

Policjanci pionu kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Starym Mieście ustalili operacyjnie, że 35-letnia kobieta może stać za kradzieżami kosmetyków z drogerii. Funkcjonariusze najpierw sprawdzili tę informację w konkretnych sklepach, gdzie potwierdzili, że w poprzednim i w bieżącym miesiącu ktoś zabierał z półek kosmetyki m. in. kremy i perfumy drogich marek.
Następnie kryminalni zajęli się ustalaniem miejsca pobytu kobiety, co nie było łatwe, ponieważ często zmieniała ona hostele, w których się zatrzymywała. Funkcjonariusze ze Starego Miasta nie odpuszczali jednak, a ich determinacja doprowadziła do zatrzymania podejrzanej, która była kompletnie zaskoczona wizytą mundurowych. Jak się okazało, 35-latka była też poszukiwana przez wrocławskie sądy celem osadzenia w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa przeciwko mieniu.
Policjanci przedstawili jej 6 zarzutów dokonania kradzieży, a łączna suma strat sklepów, powstałych na skutek jej przestępczego procederu, wyniosła ponad 5200 zł. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak kobieta dopuściła się tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa, dlatego grożąca jej w tym przypadku kara, może zostać podwyższona.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish