Koszty życia największym zmartwieniem mieszkańców Irlandii

Koszty życia są głównym problemem dla konsumentów, a ceny domów są drugie w kolejności.

Dostęp do opieki zdrowotnej i bezdomność to inne kwestie budzące niepokój społeczeństwa, jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Permanent TSB, jednak badanie wykazało, że nastąpił znaczny wzrost poziomu optymizmu wśród osób dorosłych.

Sześć na dziesięć osób określiło swoje odczucia, jako „pozytywne”, w porównaniu z połową ankietowanych, którzy użyli tego terminu w listopadowym badaniu.

Badanie TSB Reflecting Ireland przeprowadzane jest co kwartał, a ankieta na temat postaw społecznych i zawiera powtarzające się pytania o to, jak ludzie postrzegają swoją osobistą sytuację finansową o opinie na temat perspektyw gospodarki.

Jeśli chodzi o kwestie, które budzą największy niepokój, to na liście dominowały koszty utrzymania.

Właściciele domów dotkliwie odczuli gwałtowny wzrost kosztów energii elektrycznej, gazu i oleju opałowego, przy rekordowych poziomach cen benzyny i oleju napędowego. Natomiast podwyżki cen energii prawdopodobnie spowodują, że rodziny będą musiały wydać dodatkowe 800 euro w ciągu roku na ogrzewanie i oświetlenie swoich domów. Rosną również inne koszty, takie jak ubezpieczenie zdrowotne, żywność, loty i czynsze.

Koszt związany z zamieszkaniem jest drugim co do wielkości problemem wśród 1001 osób, które zostały poproszone o udział w ankiecie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wzrost cen benzyny j
Hańba i wstyd – t
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська