Koszary w Sarsfield będą drugą tymczasową kostnicą w kraju

Przygotowując się na najgorsze scenariusze, rząd w ramach współpracy z instytucjami i służbami w całym kraju, przekształca niektóre miejsca na tymczasowe szpitale, domy dla rekonwalescentów, ale też na kostnice.

Miejsca do opieki nad chorymi, którzy nie wymagają szczególnego nadzoru lekarzy, powstały w Citywest Hotel i Conference Centre w Dublinie, gdzie przebywać będą osoby, wymagające izolacji. To nie wszystko, bo takie same centra izolacji powstają też na południu i zachodzie kraju, więc będą umiejscowione w kilku punktach wyspy, by wspomóc oddziały szpitalne, a jednocześnie uwalniać łóżka, które potrzebne są dla osób z ciężkimi postaciami choroby spowodowanej wirusem Covid-19.

Powstają też obiekty, takie jak w Sarsfield w hrabstwie Limerick, gdzie przygotowuje się tymczasowe kostnice, a ta, o której mowa, jest już drugim obiektem tego typu w kraju. Pierwsza z tymczasowych kostnic powstała w Dublinie przy Royal Hospital Kilmainham, gdzie odnotowuje się najwięcej zachorowań, ale i zgonów.

Prace przygotowawcze w koszarach w Sarsfield trwały kilka ostatnich tygodni, a zostały ukończone wczoraj, więc teraz obiekt gotowy jest do przyjęcia ewentualnych ofiar wirusa.

Koszary stanowią obiekt wykorzystywany do tej pory przez wojska lądowe i Marynarkę Wojenną Republiki Irlandii, a obejmowały 12. batalion piechoty, jego rezerwy oraz rezerwę jednostek Marynarki Wojennej  z Limerick.

Departament Premiera i Ministerstwo Budownictwa, nie chciały udzielić więcej informacji w tej sprawie.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Gov.ie/Defence Forces

Polska-IE: Udostępnij...
Blokada na kolejny m
Nowy lider Partii Pr
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish