Korupcja w Gardzie

Mijającego właśnie tygodnia An Garda Siochána nie zaliczy raczej do szczęśliwych, a to za sprawą trzech funkcjonariuszy, których podejrzewa się o korupcję.

Sprawa wygląda na bardzo poważną, bo trzej policjanci zostali aresztowani i prowadzono z nimi czynności śledcze. Po złożeniu obszernych zeznań mężczyźni zostali zwolnieni z aresztu, a dokumentacja skierowana do Urzędu Oskarżyciela Publicznego.

Z doniesień służb prasowych Gardy wiemy, iż wszyscy podejrzani zostali zawieszeni w obowiązkach służbowych i taki stan rzeczy będzie obowiązywał do zakończenia procesu.

Prokuratura rozważa, czy zastosowane środki zapobiegawcze w sprawie są właściwe, gdyż pojawiła się obawa możliwości matactwa lub prób wpływania na świadków. Na obecnym etapie uznano jednak, że zawieszeni policjanci nie będą podejmowali prób dotarcia do świadków, więc odpowiedzą z wolnej stopy.

O ile funkcjonariuszom udowodni się domniemane przyjmowanie korzyści majątkowych, z całą pewnością wydaleni zostaną ze służby, a i czeka ich kilkuletni pobyt w więzieniu, o czym poinformowała Prokuratura Generalna, bo ta prowadzi nadzór nad całością sprawy.

Nie jest też wykluczone, że wewnętrzne śledztwo doprowadzi do kolejnych zatrzymań, ale wszelkie informacje w prowadzonych postępowaniach zostały utajnione.

Bogdan Feręc

Źr: Garda/DPP

Podziel się:

Irlandia może wzbog
Po co zmienić wład
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn