Koronawirusowy świat w liczbach. Zmarło 53 000 osób

Naukowcy z John Hopkins University przygotowali interaktywną mapę, rozprzestrzenia się koronawirusa, a ta w czasie rzeczywistym pokazuje ilość przypadków zachorowań i śmierci na całym świecie.

Obecnie na świecie mamy już ponad jeden milion potwierdzonych przypadków zachorowań spowodowanych wirusem Covid-19, a ilość zgonów przekroczyła 53 000. Naukowcy mówią, że rzeczywista liczba zachorowań jest prawdopodobnie znacznie wyższa, bo nie ma pełnych danych o zachorowaniach, głównie tych w łagodnej postaci, więc niektóre osoby mogą nie wiedzieć, iż są chore.

Najwięcej zgonów odnotowuje się obecnie we Włoszech, gdzie wskaźniki mówią o 13 915 przypadkach śmiertelnych, a następna jest Hiszpania i jej 10 348 zgonów.

Źle wyglądają również liczby w stosunku do osób chorych i w USA jest ich tam teraz 245 213 osób, Włochy to 115 242 przypadki, a Hiszpania 112 065 potwierdzonych zachorowań. Na mapie jest też Irlandia, gdzie potwierdzono 3849 przypadków koronawirusa i Polska 2946 przypadków. Zgony w Irlandii są na poziomie 98 osób, a w Polsce 57 śmierci wywołanych zostało koronawirusem.

Ilość zachorowań i zgonów na bieżąco można śledzić na mapie przygotowanej przez John Hopkins University, a ta znajduje się pod tym adresem: https://coronavirus.jhu.edu/map.html.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: JHU

Polska-IE: Udostępnij...
Wydział ds. Wyłudz
Ciekawe przypadki To
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish