Koronawirusa cztery fale. Którą mamy teraz?

Według dr. Anthony’ego Stainesa, profesora systemów opieki zdrowotnej na Dublin City University, nic nie będzie proste i klarowne w sprawie koronawirusa, a nawrotów Covid-19, ma być cztery.

Dr Anthony Staines:

– Stoimy w obliczu czterech kolejnych fal śmiercionośnego Covid.

Profesor dodał, że strategia, którą przyjęła Irlandia, nie jest drogą właściwą, bo blokady, niczego nie zmienią. Jednocześnie czołowy lekarz zajmujący się zdrowiem publicznym powiedział, iż spodziewa się kilku nawrotów choroby, więc okresowo rosnących wskaźników zachorowań, co jest całkiem normalne w zakresie działalności wirusów.

Obecnie, uważa dr Anthony Staines, jesteśmy przy drugiej fali zachorowań, jak powiedział „pandemii”, a i powinno się całkowicie zmienić strategię walki z wirusem, bo dotychczasowe działania, nie przynoszą pożądanych rezultatów.

Końcem powrotu fal zachorowań stanie się dopiero wynalezienie szczepionki, podanie jej mieszkańcom, co zabezpieczy świat, przed kolejnymi nawrotami Covid-19.

Zespół profesora Stainesa stworzył też model rozwoju choroby i nawracających wzrostów zachorowań, a jego ostatnia faza, nastąpić ma w maju 2021 roku.

*

Później, po pierwsze wróci lato, a po wtóre, pojawi się zapewne zapowiadana szczepionka. Jeżeli natomiast szczepionka się nie zostanie opracowana, to nadejdą, jesienią 2021 roku, piąta, szósta i dziesiąta fala.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Za imprezę domową,
Rządowa trójca wyb