Koronawirus w liczbach

Pomimo usilnych starań WHO i władz medycznych wielu krajów, nadal nie udało się opanować epidemii koronawirusa, a na świecie wciąż rośnie ilość ofiar śmiertelnych.

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że na całym świecie, a sprawą zakażenia koronawirusem, zmarło już 1670 osób, natomiast prawie 70 000 uważa się za zakażone wirusem COVID-19.

Pierwszy przypadek śmiertelny w Europie, odnotowano we Francji, a w naszym rejonie, czyli w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, ponad 250 osób pozostaje na obserwacji w szpitalnych izolatkach.

Irlandzkie władze epidemiologiczne nie potwierdziły doniesień internetowych, a w tych mówiło się, że również w Irlandii, zanotowano jeden przypadek zachorowania na krwotoczne zapalenie płuc i jednocześnie zaapelowały do internautów, by z rozsądkiem podchodzili do takich wiadomości.

Departament Zdrowia w oficjalnym komunikacie stwierdza, iż o ile zidentyfikowany zostanie choćby jeden przypadek koronawirusa w Irlandii, opinia publiczna, zostanie o tym poinformowana natychmiast.

Bogdan Feręc

Źr: WHO/Dept. of Helath

Polska-IE
Tysiące wniosków o
Zapomniany Brexit
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish