„Koronawirus jest mniej dotkliwy niż przeciętna grypa”

Słowa te powiedział niedawno dyrektor kliniczny Dublin Midlands Hospital Group dr Martin Feeley.

Doktor Feeley jest też zdania, że „drakońskie” przepisy dotyczące Covid-19, nie powinny już obowiązywać, bo nie są po prostu potrzebne. Lekarz skrytykował też zachowania dużej części społeczeństwa, a to, z codziennych informacji o ilości zachorowań na koronawirusa, zrobiło sobie ważny punkt swojego życia, który stał się wyznacznikiem ich działań oraz jest podstawą do wypracowania opinii. Dr Martin Feeley – dodał jednocześnie, że są w Irlandii ludzie, którzy mają „obsesję” na tym punkcie, czyli ilości przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Po opublikowaniu wywiadu z dyrektorem Dublin Midlands Hospital Group odezwały się głosy krytyki, iż zbyt frywolnie podchodzi do zagadnienia koronawirusa, a HSE, wyraźnie odcięło się od słów doktora Feeleya.

W tej sprawie mamy kolejny etap, bo dr Feeley poinformował, iż wczoraj, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska dyrektora w Dublin Midlands Hospital Group.

W dzisiejszym oświadczeniu Dublin Midlands Hospital Group mówi:

– Pan Martin Feeley, dyrektor kliniczny poinformował Dublin Midlands Hospital Group o swojej rezygnacji ze stanowiska dyrektora klinicznego grupy z dniem 15 września 2020 r. Grupa Szpitalna pragnie serdecznie podziękować Panu Feeleyowi za jego wkład w strategiczny rozwój Grupy od momentu jej powstania i jego pracę, jako Dyrektora Klinicznego Grupy przez ostatnie pięć lat.

W oświadczeniu nie ma natomiast wzmianki, jaki był powód rezygnacji. Nie wiemy też, czy na doktora Feeleya, nie wywierano nacisków. Sam komunikat Dublin Midlands Hospital Group jest raczej lakoniczny, a i bardzo ogólny w treści. Trzeba mieć teraz nadzieję, że dr Feeley, zdecyduje się ujawnić kulisy odejścia i udzieli wywiadu niezależnym mediom w Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Polska na „zielone
Poland bans flights