Konwoje Wolności zbliżają się do Europy

Z doniesień prasy europejskiej wynika, że ruch „Konwój Wolności”, zaczął rozlewać się po całym świecie.

Zapoczątkowany został w Kanadzie, gdzie w Ottawie odbyły się protesty kierowców ciężarówek, a protestowano przeciwko obowiązkowym szczepieniom kierowców oraz innym nakazom i ograniczeniom, jakie dotykają ten sektor transportowy.

Akcja w Kanadzie była na tyle głośna, że podchwycili ją inni kierowy TIR-ów i zaczęli planować takie same w różnych częściach świata.

W Europie do protestów kierowców ciężarówek może dojść najszybciej we Francji i mają być już gotowe inicjatywy, które zablokują Paryż. Mówi się też, że i w Niemczech kierowcy ciężarówek mają dosyć ograniczeń, więc i oni mogą dołączyć do francuskich transportowców.

O ile tak się stanie, to protesty, mogą rozlać się po całej Unii Europejskiej i dotrą zarówno do Polski, jak i Irlandii. Istotne jest również, że świat nie pozostaje głuchy na protest z Ottawy, bo i o podobnej akcji słyszy się w USA, ale też w krajach Ameryki Południowej, Azji, a nawet w Rosji.

Kierowcy oprócz zniesienia obowiązku szczepień oraz innych ograniczeń utrudniających im pracę, chcę również, aby poszczególne rządy, zajęły się cenami paliw, bo te, wpływają na opłacalność firm przewozowych i są składową inflacji na świecie.

Bogdan Feręc

Źr: AFP

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zapowiada się trudn
Labour supports ICTU
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська