Konsultanci zdrowia publicznego grożą strajkiem. 60 na 254 to „przytłaczająca większość”

Irlandzka Organizacja Medyczna (IMO), opowiedziała się za przeprowadzeniem akcji protestacyjnej, do strajku włącznie, o ile kontrakty konsultantów medycznych, nie zostaną zmienione.

IMO zaznacza, że rozmowy z rządem w tej sprawie, pomimo zapowiedzi ministra Stephena Donnelly, iż są priorytetem dla gabinetu, toczą się bardzo wolno, a konsultanci są oburzeni i sfrustrowani, sposobem ich prowadzenia. Do strajku przystąpić może ok. 60 z 254 konsultantów z zakresu zdrowia publicznego, więc niezbyt duża grupa, jaka pracuje obecnie w kraju.

Ostateczna decyzja co do kształtu formy protestu podjęta zostanie w początkach przyszłego miesiąca, a jedyną możliwością, by się przed tym uchronić, jest ustalenie wszelkich szczegółów, jakie pozostały na stole rokowań i konsekwencji podpisanie porozumienia. W przeciwnym przypadku, konsultanci zdrowia publicznego, mogą zadecydować o przeprowadzeniu akcji strajkowej.

IMO spodziewa się, że „przytłaczająca większość” konsultantów opowie się za najostrzejszą formą protestu, a i zawieszą na czas strajku wszelkie czynności, jakie wykonywali w zakresie zdrowia publicznego.

*

Ta przytłaczająca większość o tych 60 z ponad 250 osób, czyli można uznać, iż jak miało to miejsce w przypadku strajku nauczycieli, gdzie zaledwie 42% związkowców wzięło udział w głosowaniu, że w każdej grupie pracowniczej, znajdą się osoby, które myślą wyłącznie o interesie własnym i liczy się dla nich tylko odpowiednio wysokie wynagrodzenie. Kwestia zdrowia pacjentów schodzi natomiast na plan dalszy, czyli jest dodatkiem do odpowiedniej umowy i zysków.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Maseczki, aby chroni
Sytuacja zaczęła s
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian