Konspiracyjny pub. Jego właścicielka wpadła w ręce policji

Wczoraj po godzinie 20:00 funkcjonariusze Gardy weszli na teren posesji mieszkanki Wesport w hrabstwie Mayo, a podstawą do tego stały się doniesienia okolicznych mieszańców i działania wywiadowcze.

Jak na swoim Twitterze informuje Garda, kobieta prowadziła zakonspirowany, w pełni wyposażony i sprawnie działający pub. W pomieszczeniu znajdowały się nalewaki do piwa, urządzenia chłodzące, a i na miejscu można było też coś zjeść. Kobieta posiadała również znaczną ilość mocniejszych alkoholi oraz urządzenia chłodnicze, by zarówno piwo w butelkach, jak i mocniejsze trunki, podawać odpowiednio schłodzone.

Beczki z piwem także przechowywane były w dużej chłodziarce, co cieszyło tamtejszych klientów, bo i oni przebywali w zakamuflowanym pubie podczas rewizji. Klienci zostali poinformowani, iż złamali przepisy dotyczące zdrowia publicznego, spisano ich personalia i zapowiedziano, że także wobec nich, wyciągnięte zostaną konsekwencje.

Policja weszła do pomieszczeń z gotowym nakazem przeszukania, a ten uzyskała na podstawie sekcji 26 ustawy Intoxicating Liquor Act z 1962 r. W trakcie rewizji Garda znalazła również znaczną kwotę pieniędzy, którą zarekwirowała, ale i dokumenty, a te miały potwierdzać dostawy do konspiracyjnego pubu.

Aktualnie funkcjonariusze prowadzą intensywne śledztwo w tej sprawie, przesłuchują świadków, w tym bywalców pubu oraz, co zaznaczyli, przygotowywane są akta dla prokuratury.

Garda apeluje do osób, które mogą mieć informacje o takich lub podobnych przypadkach, aby informowały policjantów, iż łamane są przepisy dotyczące Covid-19, a potencjalnie także skarbowe.

Rzecznik An Garda Síochána powiedział w oświadczeniu do tej sprawy:

– Chcę przypomnieć każdej osobie o ich społecznej i osobistej odpowiedzialności, aby nie odwiedzali takich lokali ani nie angażowali się w działalność, która może przyczynić się do wzrostu rozprzestrzeniania się Covid-19. Pandemia pozostaje kryzysem zdrowia publicznego i realnym zagrożeniem dla wszystkich, szczególnie dla najbardziej narażonych w naszym społeczeństwie, wirus wciąż się rozprzestrzenia, nadal prowadzi do poważnych chorób i śmierci. An Garda Síochána w dalszym ciągu apeluje do wszystkich obywateli o przestrzeganie wytycznych i przepisów dotyczących zdrowia publicznego w celu dalszego ratowania życia.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Twitter – Garda

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
The Boy Is (Still) I
Nie będzie zmniejsz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian