Konieczna jest zmiana w prawodawstwie dotyczącym struktury chronionej, aby przywrócić opuszczone nieruchomości z powrotem na rynek mieszkaniowy

Kandydatka Fianna Fáil w wyborach uzupełniających Dublin Bay South Deirdre Conroy powiedziała, że ​​pusta ziemia w całym mieście i puste budynki przemysłowe nie mogą pozostawać opuszczone przez dziesięciolecia.

Deirdre Conroy skomentowała:

– Istnieje wiele powodów, dla których niektóre nieruchomości są puste, ale musimy być innowacyjni i zdeterminowani w zapewnianiu mieszkań w wyniku realnego kryzysu, w jakim się znaleźliśmy. Bardzo potrzebne przepisy dotyczące struktury chronionej zostały uchwalone w 2000 roku. Jest to przepis mający na celu uniknięcie rozbiórki naszego znaczącego historycznego majątku i powstrzymanie złej jakości adaptacji, w tym usunięcia oryginalnych okien lub wewnętrznej rekonstrukcji zabytkowej tkanki miejskiej. Jednak ustawodawstwo określa wszystkie zabytki na tym samym poziomie, niezależnie od tego, czy jest to zamek, czy chata. Jako ktoś, kto specjalizuje się w raportach konserwatorskich dotyczących inwestycji w Konstrukcje Chronione i Obszary Ochrony Architektury, mocno wierzę, że potrzebujemy dostosowanego ustawodawstwa do stopnia 1, 2 i 3, aby zregenerować nasze miasto i jego miejskie wsie. Oczywiście musimy budować nowe domy, ale istniejące puste budynki muszą zostać w międzyczasie przejęte, wyremontowane, aby uzyskać przystępny czynsz i przystosowane do nowych domów rodzinnych w tym stuleciu.

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Zdj: Nuala Nolan – Antou

Polska-IE: Udostępnij
Izrael winny nieludz
1,4 miliarda euro wy
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian