Koniec zakazu operacji i zabiegów niezwiązanych z pandemią

Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego poinformował wczoraj wieczorem HSE, iż znosi zakaz prowadzenia przez szpitale i inne jednostki lecznictwa zamkniętego operacji i zabiegów, które nie są wymagane w czasie pandemii wirusa Covid-19.

Zespół odwołał też zakaz wizyt nieoperacyjnych w szpitalach i teraz od poszczególnych jednostek zależy, w jaki sposób przyjmować będą pacjentów z list oczekujących na konsultacje medyczne i zabiegi. W zaleceniach wydanych HSE poinformowano również o zmianach dotyczących lekarzy rodzinnych, więc ci, będą mogli teraz prowadzić testy w kierunku obecności koronawirusa we wszystkich przypadkach, kiedy zachodzi podejrzenie zakażenia Covid-19, nie zaś wyłącznie wśród osób z grup podwyższonego ryzyka.

O zmianach poinformował naczelny lekarz kraju dr Tony Holohan, który powiedział też o kolejnych 23 zgonach spowodowanych zakażeniem koronawirusem i 211 potwierdzonych zakażeniach Covid-19. Ogółem w Irlandii zmarło już 1339 osób, u których wykryto wirus z Wuhan, a od początku wybuchu pandemii, zanotowano 21 983 przypadki zakażeń.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Koniec maseczkowego
Deficyt budżetowy r
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish