Koniec z testami PCR

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego w Sytuacjach Nadzwyczajnych wydał zalecenie, by zakończyć sagę obowiązkowych testów PCR.

Nie znikną one jednak całkowicie z naszego życia, ale podczas zakażenia świadczącego o stanie grypowym lub po potwierdzonym testem antygenowym zakażeniu koronawirusem, nie będzie już wymagany test PCR, przynajmniej dla grupy wiekowej poniżej 55 roku życia. Pozostanie jednak w mocy zalecenie, że w niektórych sytuacjach, to lekarz pierwszego kontaktu podejmuje decyzję, aby pacjenta, skierować na badanie PCR. Zalecenie przesłane zostało już do rządu, a tym gabinet zajmie się w najbliższych dniach, by zaktualizować przepisy dotyczące Covid-19, które zaczynają znikać.

Obecnie, gdy praca Zespołu została ograniczona oraz zbliża się nieuchronny koniec działalności NPHET, członkowie tego ciała sugerują, iż część zaleceń, nie musi być już realizowana, co tłumaczą dużą ilością zaszczepień.

Nawiasem mówiąc, nie zwiększyła się istotnie grupa osób zaszczepionych dwoma dawkami preparatu przeciwko Covid-19, więc decyzja, mogła być podjęta znacznie wcześniej.

Jak poinformowała minister zdrowia Stephen Donnelly, wkrótce działalność NPHET będzie sprowadzona do zera, a pozostanie tylko niewielkie ciało doradcze, w którym znajdą się specjaliści z zakresu wirusologii i to oni, doradzać będą rządowi w miarę potrzeb. Wydaje się jednak, co sugerował minister zdrowia, że gabinet opierać się będzie na opinii istniejących wcześniej instytucji medycznych i nie jest zainteresowany powoływaniem nowych jednostek doradczych.

Na marginesie można również dodać, że NPHET to instytucja, która powagą autorytetu stwierdziła, iż osoby siedzące, bardziej narażone są na zakażenie, a poinformowano o tym, siedząc, twierdzono także, że pory nocne, są niebezpieczniejsze i ilość transmisji może się zwiększyć. Opnie te przyniosły wtedy decyzję, o zamknięciu klubów i nakaz tańczenia, gdy tylko przekroczy się próg lokalu nocnego.  

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Bilans stormu Eunice
Ryanair wprowadza na
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська