Koniec jest „na wyciągnięcie ręki”

Premier Micheál Martin mówiąc o znoszeniu kolejnych ograniczeń, podkreślił fakt, że jest to możliwe, po sukcesie programu szczepień w kraju.

Szef rządu uważa, że większość obostrzeń, jaka będzie stopniowo przez najbliższe miesiące znoszona, nie powróci już na wyspę, jednak aby tak się stało, należy kontynuować szczepienia i zabezpieczyć mieszkańców Irlandii przed wirusem. Micheál Martin dodał, iż pełny sukces, jest „na wyciągnięcie ręki” i są dowody, że szczepionki są skuteczne.

Premier mówił też o świecie nauki, który wniósł istotny wpływ do walki z pandemią, a wciąż pracuje, by oprócz szczepionki dać lek na koronawirusa. Szef rządu ma również nadzieję, że luzowanie obostrzeń, nie wpłynie na zachowania ludzi i ci, nadal zachowają ostrożność, więc będą się chronić przed ewentualnym zakażeniem i transmisją wirusa.

Normalizacja, jaka rozpocznie się już w czerwcu, będzie następowała stopniowo przez cały okres letni, a w tym czasie, powinna być już zaszczepiona większość mieszkańców wyspy, co da podstawę do unikania powrotu ograniczeń.

Micheál Martin:

– Jeśli nadal będziemy o sobie myśleć, jeśli nadal będziemy dokonywać właściwych wyborów…, bądźcie czujni, zaszczepcie się, gdy nadejdzie wasza kolej.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Popsuły się stosun
Irlandzki rząd traf
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian