Koniec Internet Explorera

Niedługo zakończy się pewna epoka, znana głównie starszym internautom, bo ci swoją przygodę z siecią, zaczynali właśnie z Internet Explorerem.

Istniejąca od ponad 25 lat przeglądarka, w pierwszej fazie jej działania mocno niedoskonała, przechodziła cykliczne modernizacje, a i borykała się z wieloma problemami. Oprogramowanie Microsoftu konkurowało przez wiele lat z pojawiającymi się przeglądarkami internetowymi innych firm, ale przez te ostatnie, konkurencja pozostawiła w tyle tę technologię, więc Internet Explorer, zaczął być marginalizowany.

Do tego doszły problemy ze skargami w zakresie antymonopolowym, więc należało odłączyć Explorera od Microsoftu, a to chyba stało się początkiem końca tego niegdyś giganta na rynku przeglądarek sieciowych. „IE” borykał się także z wieloma atakami hakerskimi i niską, jak na obecne wymagania internautów wydajnością, co także legło u podstaw zmniejszenia zainteresowania tym produktem.

Właściciel marki podjął właśnie decyzję, że Internet Explorer, nie będzie już rozwijany, a stanie się wręcz przeciwnie i w czerwcu 2022 roku, zostanie wycofany z rynku. Tym samym nadchodzi kres, najpopularniejszej niegdyś przeglądarki internetowej na świecie, a tę zastąpią inni, którzy już przygotowują się do przejęcia użytkowników Internet Explorera.

Bogdan Feręc

Źr: Reuters

Polska-IE: Udostępnij
Eamon Ryan: - Zbliż
John Brady TD z zado
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian