Konferencja poświęcona Inicjatywie Trójmorza

W Belwederze odbyła się w poniedziałek konferencja poświęcona Inicjatywie Trójmorza, organizowana przez Atlantic Council i Ambasadę USA w RP. Wieczorem z jej uczestnikami spotka się Prezydent Andrzej Duda. Zapowiedź wydarzenia>>


Zobacz także:W poniedziałek spotkanie Prezydenta z uczestnikami konferencji Inicjatywy Trójmorza [PL/ENG]

W konferencji, której współgospodarzem jest Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, wzięli udział przedstawiciele administracji prezydenckich Polski, Stanów Zjednoczonych, Chorwacji, Słowenii i Rumunii, ambasadorowie USA akredytowani w państwach Trójmorza, szefowie placówek dyplomatycznych państw Trójmorza akredytowani w Warszawie, międzynarodowa grupa ekspertów oraz przedstawiciele biznesu.

Jak mówił wcześniej o konferencji minister Krzysztof Szczerski, to “pierwsza tego typu narada sztabowa z udziałem szerokiego grona uczestników”, a jej głównym celem jest “przedyskutowanie różnych konkretnych projektów inwestycyjnych, które mogą być zainicjowane w tym roku w ramach Inicjatywy przez podmioty gospodarcze z Europy i Stanów Zjednoczonych”.

Szczegółowymi tematami rozmów były kwestie związane m.in. z udziałem prywatnych i amerykańskich inwestorów w realizacji planów Trójmorza, które zostały zaprezentowane w 2018 roku na Szczycie Inicjatywy w Bukareszcie oraz przygotowania do tegorocznego Szczytu, który odbędzie się w połowie roku w Słowenii.

Prezydent.pl

Znajdź nas:

Niebieski Power of A
Osoby niepełnospraw
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn