Kończy się na deklaracjach

Grupy reprezentujące społeczeństwo, w tym różne sektory zatrudnienia, wywierają nacisk na ministrów, by ci, wspierali branże i pracowników, którzy tego wymagają.

Szefowie resortów uginają się pod naporem żądań, obiecują i składają deklaracje, ale nic z tego nie wynika, bo nie idą za tym prawie żadne działania, powiedział lider Partii Pracy Alan Kelly. Ministrowie, mówił dalej szef laburzystów, zobowiązali się do pewnych działań, a te potrzebne są w czasie „lockdownu”, jednak nie dostarczyli rozwiązań.

Lider Partii Pracy Alan Kelly wskazał w ostatnich dniach, wzór złamanych, opóźnionych i niespełnionych zobowiązań ministrów rządu, gdzie obiecywali oni dostarczyć rozwiązania problemów spowodowanych przez trzecią blokadę. Kelly, wzywając przywódców trzech partii do zajęcia się wzorcem niedotrzymania obietnic, chce, aby zrobiono to natychmiast.

Poseł Kelly powiedział:

– W wielu sektorach rząd i różni ministrowie podjęli szereg zobowiązań, ale jak dotąd nie osiągnęli tego celu i nie dotrzymali swoich obietnic, a i nie ma rozwiązań. Ten wzorzec niewykonania zobowiązań jest niepokojący i należy się nim zająć. Przy tak dużej liczbie przypadków Covid-19, ten kryzys jest naprawdę ponad polityką w tej chwili, a to, czego pilnie potrzebujemy, to dostarczenie rozwiązań dla ludzi, którzy ponoszą ciężar blokady. Ludzie są zawiedzeni po tym, jak ich nadzieje wzbudzili ministrowie, którzy coraz częściej wydają się nie do zniesienia i niezdolni są, do dostarczania rozwiązań, których rozpaczliwie potrzebują rodziny, pracownicy i firmy. Od przerw w spłacie kredytu hipotecznego po dane dotyczące szczepionek, w wielu obszarach wspólnym tematem jest niepowodzenie w realizacji zapowiedzi. Zamiast ogólnego zobowiązania się do przerw w spłacie kredytu hipotecznego, minister mówi, że ludzie będą mieli ułatwienia w poszczególnych przypadkach, co przekazuje pełną władzę bankom. Zobowiązania dotyczące nauczania w szkole dla dzieci niepełnosprawnych i uczniów kończących naukę również zostały zaniechane ze względu na brak przygotowania. W piątek wieczorem ogłoszono zły układ dotyczący pojemności prywatnych szpitali, ale nie ma też dowodów na istnienie planu awaryjnego dla naszych szpitali doraźnych. Nadal nie uzyskujemy pełnej przejrzystości w zakresie wprowadzania szczepionek i harmonogramów dostaw, zamiast tego otrzymujemy kolejne zapowiedzi. Rodzice, którzy wnosili opłaty do żłobków, ale nie mogą posyłać tam swoich dzieci, nadal nie mają pewności co do zwrotu pieniędzy, mimo uspokajających słów ministra. Tym, co łączy wszystkie te kwestie, jest wzór ministrów rządu, którzy mówią, że zajmą się problemem, ale nie podążają za tymi obietnicami lub gdy osiągniemy postęp, jest on fragmentaryczny i niewystarczająco dobry. To nie może trwać, a Taoiseach, Tánaiste i minister Ryan muszą zebrać siły i przywrócić zaufanie publiczne.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Ozdrowieńcy nie pow
Wirus z RPA jest w I
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian