Kończy się era internetowych hegemonów

Cały świat zbliża się do stopniowego znoszenia ograniczeń, a są też kraje, które zaczęły proces odchodzenia od restrykcji, co pociągnęło za sobą pewne konsekwencje finansowe.

Wszędzie tam, gdzie rozpoczął się proces odchodzenia od wysokich poziomów ograniczeń, zaczęła spadać popularność internetowych dostawców treści medialnych, w tym najpopularniejszych platform przesyłu danych streamingowych. Spadki zainteresowania notują najwięksi, więc zarówno Netflix, jak i Zoom, ale wrasta popularność stron internetowych, oferujących usługi związane z podróżami i turystyką.

W Irlandii wzrost zainteresowania widzą grupy hotelarskie, ale na tym nie koniec, bo potentat europejskiej branży lotniczej, czyli Ryanair, również zwraca uwagę, iż rośnie ilość osób wchodzących na stronę przeznaczoną do rezerwacji biletów.

Inwestorzy i klienci powoli odwracają się od usług internetowych, więc częściej zaczęli wybierać usługi, które zaczną się odradzać po pandemii, więc swoje kroki kierują w stronę miejsc wypoczynku i do sklepów. Spada też aktywność obserwowana przez wiele miesięcy na komunikatorach internetowych, bo i te zastępowane są kontaktami „face to face”, więc nie sprawdzą się przewidywania niektórych, że technologia pochłonie nas bez reszty i nawet całkowite zakończenie pandemii, nie odwróci tego trendu.

Tak się nie stanie, co widać już teraz, bo spragnieni utraconej na jakiś czas wolności, zaczynając ją odzyskiwać, wracając do dawnych przyzwyczajeń.

Ta informacja ucieszy też przeciwników noszenia masek na twarzach, więc praktycznie wszystkich, a ich producenci i sprzedawcy z całego świata podają, że spada w dużym tempie zainteresowanie tymi produktami. Do tej pory sprzedaż masek spadła o 45%, co z kolei oznacza, że zaczęliśmy myśleć o powrocie do czasów, gdy twarze, widoczne były w całości.

Irlandzki odwrót inwestorski od papierów wartościowych firm internetowych przełożył się na wzrosty wartości akcji linii lotniczych i w ostatnich dniach, mocno zyskały na parkiecie firmy takie jak Ryanair 8,7% oraz EasyJet 13,7%.

Jak przewidują specjaliści, w niedługim czasie, obserwować będziemy, na co wskazują obecne wyniki, całkowity powrót do standardów sprzed pandemii, chociaż na rynku wzrosła aktywność firm internetowych, które utrzymywać będą swoją stosunkowo wysoką popularność.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wybrano 10 najlepszy
Koniec z zasiłkami
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська