Końcowa roku Tesco w Europie Centralnej to spadek sprzedaży o 1 proc. LfL. W UK wzrosty

Sprzedaż Tesco w Europie Środkowej w III kw. plus okres świąteczny wyniosła 1,464 mld funtów, co przełożyło się na wzrost + 0,9% LfL w trzecim kwartale. Jednak w samym okresie świątecznym sprzedaż spadła o 4,2% w ujęciu LfL. W sumie III kw.  i okres świąteczny Tesco w Europie Centralnej zakończyła spadkiem o 1 proc. w ujęciu LfL.

Działalność detaliczna Grupy Tesco okres III kw. zakończyła się sprzedażą na poziomie 19,646 mld funtów (wzrost o 5,7 proc. LFL) a okres świąteczny wzrostem o 5,6 proc. LfL. W Wielkiej Brytanii sprzedaż detaliczna w III kw. wyniosła 14,696 mld funtów, co oznacza wzrost o 7,2 proc. LfL.

Komentując wyniki prezes Ken Murphy powiedział.

„Mamy za sobą rekordowe Święta Bożego Narodzenia we wszystkich naszych formatach i kanałach. W odpowiedzi na bezprecedensowy popyt na artykuły spożywcze online, dostarczyliśmy w okresie świątecznym ponad siedem milionów zamówień zawierających ponad 400 milionów artykułów. Obecnie mamy 786 tys. klientów, którym dostarczamy zakupy do maszyn paczkowych. Jesteśmy w świetnej formie, aby móc dalej działać w 2021 roku i później ”.

Wzrost sprzedaży online był szczególnie wyraźny i wyniósł ponad + 80%, co odpowiada prawie 1 miliardowi funtów dodatkowej sprzedaży w okresie 19 tygodni (III kw. plus okres świąteczny). W ramach abonentów Delivery Saver sieć pozyskała 100 tys. nowych klientów.

Od marca, gdy sieć uruchomiła porównanie cen „Aldi Price Match” postrzeganie Tesco wzrosło o +450 punktów bazowych i jest najlepsze od prawie dekady. 

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij
Służby apelują o
Magdalena Wilk: Obos
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian