Koncentrując się na pracownikach w maju

Maj to miesiąc pracowników, a w tym miesiącu nasza wielka partia prowadzi miesięczną kampanię dotyczącą kwestii praw pracowniczych, wpływających na życie pracowników zarówno w Irlandii, jak i za granicą. 

Przez kolejne 4 tygodnie Partia Pracy będzie publikować lub przedkładać nowe przepisy, które poprawią życie pracowników na wiele różnych sposobów, z ustawami, które koncentrują się na prawach młodych pracowników, pracownic i pracowników platform, w szczególności w Irlandii, a także pracowników znajdujących się w trudnej sytuacji w krajach mniej rozwiniętych.

Senator Marie Sherlock, nasza rzeczniczka ds. zatrudnienia, przedstawi dziś pierwszy z naszych nowych ustaw o pracy, ustawy o ochronie zatrudnienia (pracownicy platformy i pozorne samozatrudnienie) z 2021 r., która zajmie się problemem niewłaściwego traktowania przez pracodawców pracowników jako samozatrudnionych, co stało się powszechne na wielu platformach cyfrowych. Celem ustawy jest wyjaśnienie różnicy między zatrudnieniem a samozatrudnieniem.  Ustawa ma zastosowanie w przypadku wątpliwości, czy osoba pracująca na podstawie umowy wykonuje to jako pracownik, czy też jest samozatrudniona, i będziemy zabiegać o wsparcie wszystkich innych stron, aby uchwalić tę ustawę.

W maju rozmawiałem z nowo odrodzoną grupą związkowców i byłem zachwycony, widząc tak wielki entuzjazm wśród naszych członków dla sprawy zarówno Partii Pracy, jak i ruchu robotniczego w Irlandii. Jak powiedziałem grupie w sobotę, mamy dużo pracy do wykonania, aby odnowić umowę społeczną i uczynić z Irlandii kraj, który naszym zdaniem może być. Jeśli nie dostałeś się na webinar w sobotę, możesz obejrzeć go ponownie, korzystając z tego linku.

Nie mogę się doczekać udziału w dorocznych obchodach Jamesa Connolly’ego w Arbor Hill. Ze względu na wytyczne dotyczące zdrowia publicznego, to wydarzenie będzie miało ograniczoną frekwencję, ale będzie transmitowane na żywo dla wszystkich członków partii w niedzielę 16 maja. Dalsze szczegóły dotyczące tego, jak go oglądać, zostaną podane w odpowiednim czasie.

Sprawa praw pracowników jest bardzo bliska wszystkim naszym sercom i znajduje się w samym centrum naszych wartości, jako partii i jest to coś, co zawsze będziemy promować. Prosimy o wsparcie naszych kampanii w ciągu tego miesiąca, czy to w mediach społecznościowych, czy w innych miejscach.

Solidarnie

Alan

Alan Kelly – lider Partii Pracy

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Polska-IE: Udostępnij
Irlandzki rząd powi
Inflacja w Polsce je
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian