Kompleksowy plan podróży w przyszłym tygodniu

Po wczorajszym wieczornym posiedzeniu partii parlamentarnej Fianna Fáil wydany został przez premiera komunikat, a w tym zauważył, że w przyszłym tygodniu, rząd opublikuje kompleksowe oświadczenie o wznowieniu podróży międzynarodowych, powrocie sportu oraz wydarzeń rozrywkowych.

Podstawą działań rządu stać się ma wprowadzenie Cyfrowego Certyfikatu Covid-19, a wraz z ogłoszeniem, pojawią się również konkretnie rozwiązania, w jaki sposób będzie to zrobione. Przyszłotygodniowe plany gabinetu zawierać będą również zasady postępowania z irlandzką kwarantanną hotelową oraz ramy ponownego otwierania kraju w czerwcu i lipcu.

Podstawą większości działań rządu stać się ma jednak Cyfrowy Certyfikat Covid-19 i program szczepień, bo te dwa czynniki wpływać mają na bezpieczeństwo mieszkańców wyspy, powiedział lider Fianna Fáil.

Premier Martin dodał, że w środę, państwa członkowskie uzgodniły, iż osoby spoza Unii Europejskiej, będą mogły ją odwiedzać w celach turystycznych w sezonie letnim, o ile są w pełni zaszczepione, więc należy również skorelować to z tym irlandzki plan dotyczący podróży międzynarodowych. Tym samym premier Micheál Martin zapowiedział, że w przyszłym tygodniu pojawi się także czerwona lista państw, które będą mogły pominąć hotelową kwarantannę, o ile ich mieszkańcy zdecydują się na przyjazd do Irlandii, a i wydane zostaną nowe wytyczne podróży z i na wyspę.

Szef rządu poszedł też za wezwaniem części posłów i zapowiedział, iż spotka się z przedstawicielami linii lotniczej Aer Lingus, aby omówić plany zwolnień w bazach w Shannon oraz Cork, ale dodał, że poziom pomocy dla linii lotniczych w kraju, wydaje się obecnie wystarczający.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Czy koalicja „zamo
Rząd omówił atak
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian