Komisja mieszkaniowa nie uwzględnia najemców

Rzeczniczka Partii Pracy Rebecca Moynihan powiedziała, że ​​rozczarowujące jest to, że w skład nowej Komisji Mieszkaniowej nie wejdą obrońcy praw najemców. 

Senator Moynihan powiedział, że bez miejsca przy stole dla prawie 400 tys. osób żyjących w prywatnym sektorze najmu, grupa ta, nadal pozostanie bez reprezentacji, jeśli chodzi o proponowane zmiany.

Senator Moynihan powiedziała:

– Na uwagę zasługuje fakt, że wśród członków Komisji Mieszkaniowej nie ma działaczy na rzecz praw najemców. Bez miejsca przy stole, najemcy mogą spodziewać się niewielkich zmian, a jedynie ustną deklarację poprawy sytuacji. Komisja miała zbadać kwestie długoterminowej polityki mieszkaniowej, ale jasne jest, że prawa najemców nie będą stanowić istotnej części tej debaty. W Komisji jest kilku bardzo dobrych ludzi, którzy mają szeroki wachlarz poglądów, które zapewnią ożywioną debatę i, miejmy nadzieję, lepsze wyniki w zaleceniach, ale najemcy potrzebują głosu, ponieważ zbyt długo byli ignorowani przez decydentów politycznych, ponieważ ich liczba wzrosła. Bez głosu przy stole, nieuniknione jest, że niektóre z najbardziej wrażliwych osób na rynku mieszkaniowym będą nadal odczuwać konsekwencje nieprzemyślanej polityki. My w Labour konsekwentnie opowiadamy się za większymi prawami dla najemców – dla większego bezpieczeństwa wynajmu, aby ludzie mogli czuć się bezpiecznie w swoim domu; w tym zamrożenia czynszu, aby czynsze nie pochłaniały ciężko zarobionych pieniędzy; dla lepszych standardów zakwaterowania, aby najemcy mogli robić podstawowe rzeczy, takie jak suszenie ubrań na balkonie. Obecne polisy nie idą wystarczająco daleko, aby pomóc najemcom. Nie powinno nikogo dziwić, że na początku pandemii wielu najemców uciekło z Dublina przy pierwszej okazji, ponieważ po prostu nie czuli się w swoim mieszkaniu jak w domu i nie było ich na to stać. Komisja Mieszkaniowa była okazją do naprawienia tego błędu i poszukiwania lepszego systemu mieszkaniowego dla najemców.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Polska-IE: © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Poseł Colm Burke i
Dzień Św. Patryka
EnglishGaeligePolskiРусский
EnglishGaeligePolskiРусский