Komisja ANIT głosuje za skutecznym zakazem transportu nieodsadzonych cieląt z Irlandii

– Zwierzęta w ciąży w ostatnim trymestrze nie mogą być przewożone – 

– Kelleher przedstawia alternatywy, aby powstrzymać zielone propozycje na pełnej sesji plenarnej –


Kelleher, pełnoprawny członek komisji i rzecznik jego grupy, Renew Europe, wypowiadał się w tej sprawie po tym, jak alternatywne propozycje zielonych eurodeputowanych zostały przyjęte z najmniejszym marginesem: 16-15. Obecnie oczekuje się, że komisja zagłosuje dziś wieczorem za pełnym sprawozdaniem i zaleceniami. 

To szokująca decyzja i całkowita katastrofa dla irlandzkiego rolnictwa” – powiedział Fianna Fáil eurodeputowany, Billy Kelleher po przyjęciu zestawu zaleceń, które położyłyby kres transportowi nieodsadzonych zwierząt z Irlandii i zniszczyły przemysł zatrudniający tysiące ludzi. .

Poseł do PE Kelleher:– Przyjęto dwie poprawki, które wzywały do ​​wprowadzenia zakazu transportu ciężarnych zwierząt w ostatniej trzeciej ciąży i ograniczenia czasowego dwóch godzin dla nieodsadzonych zwierząt starszych niż 35 dni oraz zakazu wszelkiego transportu poniżej 35 dni. Po prostu, jeśli ta ustawa zostanie przyjęta przez cały Parlament i uwzględniona przez Komisję podczas opracowywania nowego rozporządzenia, byłaby wyrokiem śmierci dla tysięcy miejsc pracy na wiejskich obszarach Irlandii. W całym tym procesie, zalecałem i wspierałem pozycje kompromisowe, które odbite konieczność podwyższenia standardów w zakresie dobrostanu zwierząt podczas transportu i potrzebą ochrony środków utrzymania w społecznościach wiejskich. Jeżeli irlandzkim rolnikom i przewoźnikom zabroni się przewożenia cieląt do Europy kontynentalnej, będzie to atak na zasady leżące u  podstaw jednolitego rynku europejskiego. Przedstawcie alternatywne propozycje, które odzwierciedlają moje przekonanie, że możliwe jest przewożenie żywych zwierząt i utrzymanie ich dobrostanu. Nie wierzę, że jest to scenariusz albo-albo.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Eurodeputowany Kelle
Dr hab. Koryś: wyso
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська