Komisarz Gardy apeluje o informowanie w przypadku łamania zakazów [VIDEO]

Drew Harris po wprowadzeniu ostrzejszych środków egzekwowania przepisów zaapelował do mieszkańców Irlandii, aby przestrzegali wszelkich ograniczeń, a szczególnie tego, które zabrania oddalania się od domu na odległość większą niż 2 kilometry.

To nie wszystko, o co prosi komisarz Harris, bo wzywa też do respektowania wszystkich innych ograniczeń, ale przypomniał, że naruszenie zakazów, może skończyć się teraz surowymi konsekwencjami, gdyż Gardzie nadano szczególne uprawnienia.

Obecnie za załamanie któregoś z zakazów grozi mandat w wysokości do 2500 €, ale też kara pozbawienia wolności do 6 miesięcy.

Jednocześnie komisarz Drew Harris prosi, by wszyscy mieszkańcy Irlandii, którzy zauważą osoby łamiące przepisy, zgłosili ten fakt najbliższej jednostce policji. Zgłoszenia nie należy traktować, jak donosu, a wypełnienie obywatelskiego obowiązku, aby Garda mogła działać w ramach zwalczania rozprzestrzeniania się epidemii wirusa Covid-19.

Harris zaznaczył w swojej wypowiedzi, że nie należy podróżować podczas świąt, ponieważ policjanci będą korzystać ze swoich uprawnień i stosować je z pełną surowością.

Pełna wypowiedź komisarza Drew Harrisa:

Bogdan Feręc

Źr: RTE News

Polska-IE: Udostępnij...
Ministerstwo Biznesu
AUTA KRADZIONE W HIS
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish