Kolejny rok bez parad Św. Patryka

Premier Micheál Martin swoją wypowiedzią zasmuci dużą część mieszkańców Irlandii, którzy mieli nadzieję, że w tym roku, tradycyjne parady z okazji święta patrona Irlandii, będą mogły być zorganizowane.

Niestety, nic takiego nie będzie miało miejsca, i premier Martin, wyraźnie powiedział, że nie można będzie w tym roku organizować parad. Wg szefa gabinetu, nie uda się do 19 marca zaszczepić odpowiednio dużej ilości osób, aby imprezy masowe, a takimi są parady z okazji Dnia Świętego Patryka, były bezpieczne. Premier nie widzi więc możliwości, aby jego rząd, dał zielone światło władzom lokalnym, które zajmują się przygotowywaniem parad.

Pandemia Covid-19 trwa, dodał Martin i będzie obecna jeszcze w marcu, więc złą decyzją byłoby mówić o możliwości organizowania tradycyjnych przemarszów, a nawet sugerować, że takie mogą się potencjalnie odbywać.

Taoiseach Micheál Martin poinformował również, iż ma już potwierdzenie, że nowy prezydent USA Joe Biden, planuje w tym roku wizytę w Irlandii, ale wszystko uzależnione będzie od tego, jak szybko świat poradzi sobie z pandemią. Wizyta zaplanowana jest na okres po zakończeniu pandemii, powiedział enigmatycznie premier.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of the Taoiseach

Polska-IE: Udostępnij
Rządowa strategia p
Czy można już plan
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian