Kolejny dostawca energii podnosi ceny

Część dostawców energii zapewniało swoich klientów, że zamrozi ceny na prąd i gaz, więc zimą stawki będą takie same, ale jest też grupa, która podwyżki tłumaczy wzrostami cen u dostawców hurtowych.

Podwyżkę cen na prąd ogłosiła teraz Bright Energy i klienci tego dostawcy zapłacą o 10% więcej, czyli w roku, ich rachunek wzrośnie średnio o 80 euro. Wg Bonkers.ie, porównywarki cenowej, to najwyższy wzrost opłaty, z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie. Co ciekawe, firma Bright Energy, zaistniała na irlandzkim rynku dopiero w lipcu tego roku, a już uderza w odbiorców, z którymi podpisała umowy, podwyżkami.

Bright Energy tłumaczy, że do tej pory, oferowali najniższe ceny na rynku, ale ze względu na wzrost cen hurtowych, nie może utrzymać dotychczasowej ceny i od 1 grudnia, naliczać będzie wyższe opłaty. Bright Energy podkreśla, że ich ceny, uzależnione są od cen hurtowych, więc wraz ze spadkiem, również klienci zobaczą niższe rachunki.

W ubiegłym miesiącu ceny na energię elektryczną podniósł dostawca Electric Ireland, co dotknęło ponad milion klientów, a ci rocznie zapłacą o około 35 € więcej. Ceny na prąd podnieśli również dostawcy przedpłatowi, więc Iberdrola, Glowpower, Pinergy i Be Energy.

SSE Airtricity, Energia i Bord Gáis Energy zobowiązały się do zamrożenia cen na nadchodzące miesiące, a Flogas obniżył cenę gazu ziemnego dla klientów indywidualnych o 10%, czyli ci, zapłacą rocznie średnio o 78 € mniej.

Uśredniony rachunek za prąd wzrośnie w ujęciu rocznym o 50 €, wliczając w to wszystkich dostawców energii elektrycznej.

Bogdan Feręc

Źr: Bonkers.ie/IndoBusiness

Polska-IE: Udostępnij
George Bernard Shaw
ODPOWIE ZA DEWASTACJ
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian