Kolejne ważne wystąpienie Zełenskiego

Tym razem prezydent Ukrainy w swoim facebookowym wystąpieniu mówił dużo o rosyjskiej armii, a nie ma najlepszego zdania o żołnierzach okupanta.

Prezydent Ukrainy podkreślał, iż nie wydaje się, żeby były to wojska „supermocarstwa” i określił ich, jako „zdezorientowane dzieci”. Zełenski dodał, iż do tej pory, w działaniach wojennych, zginęło już prawie 9000 rosyjskich żołnierzy, a rosyjska armia, wciąż traci swoich ludzi.

Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu powiedział:

Nasza armia robi wszystko, aby raz na zawsze złamać wroga. Prawie 9 tysięcy Rosjan zginęło w ciągu jednego tygodnia. Jesteśmy narodem, który w tydzień złamał plany wroga. Plany, które były budowane latami. Podłe, kalkulowane, z nienawiścią do naszego kraju, do naszych ludzi, do wszystkich ludzi, którzy mają wolność w sercu. Nie tylko wojsko i organy ścigania łapią rosyjskich żołnierzy. I mówią tylko jedno: że nie wiedzą, dlaczego tu są.

Ukraiński prezydent stwierdził również, że najcięższe straty Rosjanie ponoszą obecnie w obwodzie mikołajowskim, natomiast zabitych i rannych odtransportowuje się helikopterami, które wyłączone są z operacji wojskowych. Zełenski podkreślił też, że to bardzo młodzi ludzie 19 – 20 lat i nie wiedzieli nic o życiu, gdyż dopiero je rozpoczynali.

Wołodymyr Zełenski:

Co widzieli w życiu, oprócz inwazji na obce ziemie?

Dodał też:

– Ukraina nie chce być pokryta zwłokami żołnierzy. Idźcie do domu z całą swoją armią. Powiedzcie waszemu dowództwu, że chcecie żyć, że nie chcecie umrzeć. To nie są żołnierze supermocarstwa, tylko zdezorientowane dzieci, które zostały wykorzystane.

W swoim wystąpieniu prezydent Ukrainy wyraził też słowa uznania dla walczących za swój kraj cywilów, a skwitował to słowami:

– Mimo że okupantów jest dziesięciokrotnie więcej, ich morale stale się pogarsza. Coraz więcej okupantów ucieka z powrotem do Rosji. Chwała cywilnym bohaterom z Konotopu, Bastanki, Enerhodaru, Melitopolu, którzy blokowali drogę rosyjskim wojskom.

Bogdan Feręc

Źr: FB/ Володимир Зеленський

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poczta Polska zawies
Rosja stanie przed T
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська