Kolejne trzy miesiące z PUP

Ze względu na utrzymujący się na stosunkowo wysokim poziomie wskaźnik zakażeń, wg rządu, brak możliwości uruchomienia zakładów produkcyjnych oraz usługowych, więc konieczne stał się przedłużenie programu wsparcia dla osób bezrobotnych.

Dlatego Pandemic Unemployment Payment, doczekał się kolejnego przesunięcia terminu jego zakończania i wydłużono tę płatność o kolejne trzy miesiące. W związku z tym program, który miał zakończyć się 31 marca tego roku, działać będzie do 30 czerwca, a nie można powiedzieć, że i wtedy skończy się definitywnie.

Z informacji Departamentu Ochrony Socjalnej wynika, iż potrzeby w zakresie wsparcia osób i rodzin będą się stopniowo zmniejszać, co będzie miało związek z powrotem ludzi do pracy, jednak obecnie, nie można podać konkretnego terminu, kiedy możliwe będzie ostateczne zakończenie PUP.

Ministerstwo Ochrony Socjalnej dodaje, iż zasiłki PUP, w maksymalnej kwocie 350 €, wypłacane będą do czasu, kiedy będą konieczne, więc do chwili, kiedy rząd zdecyduje się na odmrożenie gospodarki na takim poziomie, by większość pandemicznych bezrobotnych, mogła wrócić do pracy.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Social Protection

Polska-IE: Udostępnij
Irlandzki biznes dom
Obowiązkowa kwarant
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian