Kolejne środki wydają się niezbędne

Ministerstwo Zdrowia jest zdania, że w tym tygodniu prawdopodobnie wprowadzone zostaną kolejne środki bezpieczeństwa, a to za sprawą rosnących wskaźników zachorowalności na koronawirusa.

Ministerstwo, którym kieruje Simon Harris, zdaje sobie sprawę, iż już teraz mamy dużo ostrych wytycznych, jakie zdezorganizowały cały kraj, w tym życie publiczne, ale wskaźniki nadal mają tendencję wzrostową, chociaż nie ma przesłanek, abyśmy doczekali się takiej samej skali zachorowań, jak dzieje się to w innych krajach. Dzieje się tak dzięki środkom bezpieczeństwa, głównie poprzez wprowadzenie dystansu społecznego i blokadzie kraju, ale wzrost liczby zachorowań i śmierci spowodowanych wirusem Covid-19, nadal jest duży.

Ostatniej doby w kraju zmarło 17 osób i zanotowano 331 nowych przypadków zakażeń, co w konsekwencji dało ogólną liczbę koronawirusowych śmierci na poziomie 137 osób oraz 4604 chorych.

Władze nie wiedzą też, kiedy można spodziewać się szczytu zachorowań, ale jak przyznają, teraz należy zdwoić wysiłki, żeby ten szczyt pozostawić w obecnych wartościach, więc zahamować tendencję poprzez dodatkowe obostrzenia.

Władze kraju widzą również, że irlandzkie społeczeństwo z całych sił stara się dostosować do nowych wymogów, poszczególne ministerstwa wyrażają podziękowania i wdzięczność za takie zachowania, ale jednocześnie przyznają, że teraz, kiedy minął już pierwszy szok, nadal trzeba przypominać mieszkańcom Irlandii, że koronawirus, z którym poniekąd nauczyliśmy się już żyć, może zaatakować z większą mocą, o ile nie będziemy traktować poważnie wszystkich zaleceń.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij...
Bankier.pl:
Harris nie ma zaufan
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish