Kolejne hrabstwa do zamknięcia? Garda ustawiła blokady na drogach

Od północy obowiązuje zakaz wjazdu do hrabstw Kildare, Laois i Offaly, co spowodowane jest decyzją rządu, który w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, podjął tę decyzję.

Nie można wykluczyć, jak mówił premier Micheál Martin, iż w najbliższym czasie, kolejne hrabstwa nie doczekają się takich lub podobnych obostrzeń, ale będą one wprowadzane wyłącznie w celu wyeliminowania klastrów zakażeń. Przypomnieć należy, iż w trzech wymienionych hrabstwach, zamknięte zostały puby i restauracje, które mogą działać, realizując zamówienia z dostawą lub na wynos, a i zamknięto ośrodki rekreacyjne i sportowe.

Ważne jest, że już dzisiaj rano na granicach Kildare, Laois i Offaly, ustawione zostały policyjne punkty kontrolne, a funkcjonariusze sprawdzać będą wszystkie osoby, które zechcą z tych hrabstw wyjechać lub do nich wjechać. Ma to związek z wprowadzonym zakazem opuszczania hrabstw z powodów innych niż istotne, co działa także w odwrotnym kierunku, czyli w chwili próby wjazdu do Kildare, Laois i Offaly.

Wg premiera Martina, obecnie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za powstrzymanie wirusa, chociaż skutki pierwszej decyzji o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń, odczuwają obecnie przede wszystkim mieszkańcy trzech hrabstw. Premier dodał, że rozumie zaniepokojenie mieszkańców, ale zapewnił, iż jest to obecnie środek niezbędny, by wirus, został opanowany.

Taoiseach Micheál Martin:

– Wszyscy jesteśmy za siebie odpowiedzialni. Działając odpowiedzialnie i postępując zgodnie z radami, każdy z nas ochroni nas wszystkich. Nie ma nic nieuniknionego w utrzymywaniu tej choroby pod kontrolą, potrzebna jest stała czujność.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
Caspian Hope – Wri
Kara za tworzenie ko
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian