Kolejna transza Online Retail Scheme jest potrzebna, aby pomóc firmom wzmocnić sprzedaż i bazę klientów

Dodatkowa runda finansowania w ramach Online Retail Scheme jest wymagana, aby pomóc firmom w dalszym wzmocnieniu ich oferty online i dotarciu do większej liczby klientów, powiedział poseł Fine Gael.

Przedstawiciel Mayo, poseł partii Fine Gael Alan Dillon powiedział, że program powinien obejmować również MŚP, aby uzupełnić te, które do tej pory odnosiły sukcesy w zapewnianiu finansowania dla tego sektora detalicznego.

Poseł Dillon stwierdził:

– Program handlu detalicznego COVID-19 odniósł prawdziwy sukces, pomagając irlandzkim detalistom w dostosowaniu się do skutków pandemii i utrzymaniu handlu od czasu jego uruchomienia w zeszłym roku. Do tej pory 503 detalistów otrzymało dofinansowanie w wysokości 18,2 mln euro w ramach programu COVID-19 Online Retail Scheme, a ostatnia runda finansowania została ogłoszona przez mojego kolegę, Ministra Stanu ds. Biznesu, Zatrudnienia i Handlu Detalicznego w Departamencie Przedsiębiorczości Damiena Englisha. Program wspiera rdzennych irlandzkich detalistów w utrzymaniu ich działalności w czasie kryzysu i w przyszłości poprzez wzmocnienie ich oferty online, zwiększenie bazy klientów i budowanie bardziej odpornego biznesu na rynku krajowym i globalnym, zarówno online, jak i offline. Zdaję sobie sprawę, że minister English spotykał się z izbami handlowymi w całym kraju, w tym z Castlebar Chamber w Mayo i poruszono kwestię dodatkowej rundy finansowania w ramach programu. Wiem, że w moim hrabstwie Mayo, opinie lokalnych firm na temat programu były pozytywne, ponieważ pomogły im rozwinąć swoją obecność w Internecie i stać się bardziej odpornymi na wstrząsy ekonomiczne. Firmy, które ubiegają się o fundusze, muszą zatrudniać co najmniej 10 osób, być obecne w Internecie za pośrednictwem strony internetowej lub mediów społecznościowych oraz posiadać punkt sprzedaży detalicznej, z którego czerpią większość swoich przychodów. Świat handlu zmienia się ze względu na rosnącą popularność zakupów online, co wymaga od firm przyjęcia nowych technologii i tworzenia bardziej wyróżniających się ofert w swoich sklepach. Inne formy wsparcia są dostępne dla firm, które nie kwalifikują się do programu handlu detalicznego online, takie jak program Trading Online Voucher Scheme, oprócz wsparcia dochodu, pożyczek i dotacji. Rząd nie okazał się chętny do pomocy firmom w dostosowaniu się do tej zmiany i jest również zaangażowany w pomoc firmom w powrocie na właściwe tory po kryzysie. Naprawdę zachęcałbym konsumentów do wspierania lokalnych firm w swoich społecznościach tak bardzo, jak to możliwe, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy wiele osób spędza wakacje w domu. Mam nadzieję, że kolejna runda finansowania w ramach tego programu zostanie udostępniona przedsiębiorstwom, aby uzupełnić i napędzać sukces poprzednich rund finansowania dla sektora detalicznego.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Minister musi wyjaś
Pułapka na klientó