Kolejna irlandzka firma wychodzi z Rosji

Gigant zajmujący się opakowaniami, czyli irlandzka firma Smurfit Kappa, która obecna jest na całym świecie, zapowiedziała, że opuszcza rosyjski rynek.

Decyzja podyktowana jest inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, a Smurfit Kappa uruchomiła swój podmoskiewski oddział oraz kolejny w Sankt Petersburgu w 2017 roku.

Grupa od chwili nałożenia na Rosję sankcji gospodarczych działała zgodnie z decyzjami Unii Europejskiej, a wcześniej zawiesiła wsparcie dla rosyjskich operacji w kwestii importu i eksportu, ale i wstrzymała wszelkie opcje finansowania na tamtejszym rynku. Obecnie podjęta została decyzja, iż Smurfit Kappa opuści rynek Federacji Rosyjskiej, a i dodaje się, że nie wpłynie to istotnie na działalność giganta, gdyż dochody generowane w Rosji, stanowią ok. 1% globalnych przychodów firmy.

Smurfit Kappa dodaje, że solidaryzuje się w pełni z narodem Ukrainy, więc naturalną decyzją stało się, aby opuścić rynek najeźdźcy. Jednocześnie zapewniono, iż Smurfit Kappa, utrzyma wsparcie humanitarne dla walczącej z putinowską Rosją Ukrainy i jej mieszkańców. Na wsparcie mogą liczyć też pracownicy i rodziny, jakie zatrudniane są przez irlandzką firmę na Ukrainie, a i zacieśniona zostanie w tym zakresie współpraca z Czerwonym Krzyżem.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Potrzebna jest kolej
Można nieco obniży
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська