Kolejna ciężarówka z ludźmi

Brytyjska policja poinformowała wczoraj późnym wieczorem o zatrzymaniu kolejnej ciężarówki, która nielegalnie przewoziła ludzi.

W przyczepie samochodu odnaleziono 15 osób, a te mają ponad 16 lat, jednak wszystkie są stosunkowo młode. Zatrzymania pojazdu dokonano w Wiltshire w Anglii, a na trop „żywego” transportu policja wpadła po doniesieniach, iż taki transport będzie się odbywał w tych dniach.

Policja z Wiltshire zorganizowała blokadę w okolicach miasteczka Chippenham, a o godzinie 20:30 zatrzymała pojazd do kontroli.

Podczas policyjnych działań okazało się, że w przyczepie przeznaczonej na ładunek, znajduje się też 15 osób. W związku z tym znaleziskiem aresztowano 50-letniego kierowcę, który przesłuchiwany jest na okoliczność nielegalnego wwozu na teren Wielkiej Brytanii osób.

Aresztowani zostali też „pasażerowie”, którzy składać będą wyjaśnienia, w jaki sposób znaleźli się w ciężarówce, a jeden z nich odtransportowany został na badania do pobliskiego szpitala, chociaż jego życiu, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wcześniej w związku z odnalezieniem 39 ciał w ciężarówce w Essex, brytyjscy funkcjonariusze  zatrzymali już osiem osób, ale tylko dwóm, postawiono zarzuty karne. Kolejnym zatrzymanym może być w tej bulwersującej sprawie 22-letni Irlandczyk, ponieważ policja z Essex, rozpoczęła już w jego przypadku postępowanie ekstradycyjne.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Twitter- Wiltshire Police@wiltshirepolice

Polska-IE
Żółty Alert dla p
Jak polubiłem irlan
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish