Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich

Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pełen jest ciepła, uśmiechu, radosnych spotkań i obdarowywania się, na co ze szczególną niecierpliwością czekają dzieci. Dlatego w czwartek w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyło się tradycyjne, świąteczne muzykowanie. Pierwsza Dama wspólnie z dziećmi i młodzieżą z placówek opiekuńczo-wychowawczych wzięła udział w śpiewaniu kolęd i pastorałek. –  Bardzo serdecznie dziękuję za możliwość wspólnego kolędowania i spotkania się w tym cudownym, przedświątecznym czasie – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

W zabytkowych wnętrzach Pałacu na Wyspie śpiewano m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzwonki sań”, „Lulajże Jezuniu” czy najbardziej popularną kolędę: „Cicha noc”. Pierwsza Dama przybliżyła dzieciom i młodzieży historię jej powstania, kształtowania się zwyczaju ubierania bożonarodzeniowego drzewka, jak również symbolikę niektórych ozdób choinkowych.

– Lubię ten czas, kiedy chcemy być razem, dzielić radość i uśmiech, wspólnie pielęgnować zwyczaje i tradycje – powiedziała Agata Kornhauser-Duda, która życzyła młodym kolędnikom „spokojnych, radosnych, pełnych uśmiechu Świąt i spełnienia wszystkich marzeń w nowym roku”.

Gwiazdkowe atrakcje dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych zostały zorganizowane przez Muzeum Łazienki Królewskie już po raz kolejny. Czytaj o ubiegłorocznym spotkaniu w Łazienkach Królewskich z udziałem Pierwszej Damy >>>

Prezydent.pl

Polska-IE
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish