Kobiety z dużymi piersiami rzadziej ćwiczą

Badania wykazały, że kobiety obdarzone przez naturę średnio dużym i dużym biustem, znacznie rzadziej ćwiczą, a powód jest banalny.

Otóż jak wynika z badań i później wyciągniętych wniosków, jakie na podstawie odpowiedzi respondentek wysnuli naukowcy, główną przeszkodą w ćwiczeniach jest dyskomfort, jaki powoduje obfity biust. Co ciekawe, panie miały też problemy z dobraniem odpowiedniego do ich warunków fizycznych biustonoszy, a te, jak dodają badacze, mogłyby wpłynąć na poprawę ich samopoczucia i odczuwania bodźców bólowych podczas ćwiczeń.

Najrzadziej ćwiczą panie, których rozmiar miseczki biustonosza przekracza rozmiar „C”, a o dramacie można mówić w przypadku kobiet z biustem w rozmiarze „F” i „G”. W tych przypadkach, a takie badanie też przeprowadzono, piersi poruszają się w zakresie, czyli podczas np. biegania unoszą i opadają nawet o 17 centymetrów, a w chwili zakończenia fazy opadania, powodują ból.

Jak mówią lekarze, takie nieprzyjemne odczucia powoduje budowa piersi, bo te tworzy tkanka, a ta po pierwsze jest ciężka, ale też zawiera bardzo mało stabilizującej tkanki łącznej, co jest głównym problemem prowadzącym do bolesnego falowania. Badania biomechaniczne wykazały również, że większość kobiet odczuwa bolesność piersi podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych związanych z bieganiem, a na dyskomfort nie uskarżały się jedynie kobiety, których wielkość piersi określona została słowem „małe”.

Badanie przeprowadzono na grupie 355 pań w wieku od 18 do 75 lat, z masą ciała od normalnej do otyłej. Z analiz wynikało także, iż dobre dobranie stanika, zmniejszało odczucie dyskomfortu podczas biegania lub szybkiego marszu.

We wnioskach końcowych ponownie pojawiło się stwierdzenie, iż wraz ze wzrostem wielkości piersi, spada aktywność fizyczna pań, niezależnie od ich masy ciała.

Bogdan Feręc

Źr: Journal of Science and Medicine in Sports

Podziel się:

Płace w Irlandii ro
Phoenix Park w stoli
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn