Koalicja uderzy w e-palaczy

Kolejnymi punktami na koalicyjnej mapie działań są zagadnienia gospodarcze, które przyszły rząd ma zamiar wprowadzić, ale nie można powiedzieć, że ucieszą one ogół społeczeństwa, gdyż związane są z opodatkowaniem.

Jak się okazuje, oprócz działań naprawczych, koalicja rządząca zacznie manipulować też przy podatkach, więc ujrzymy kilka nowych propozycji opodatkowania. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla odbywać się będzie poprzez m.in. stopniowe podnoszenie podatku węglowego, ale też odpowiednie jego wykorzystanie. W tym przypadku podatek węglowy przeznaczany ma być na działania związane z ekologią i ochroną środowiska.

Zmian doczekają się też e-palacze, bo tu nastąpić mają dosyć istotne zmiany, więc opodatkowanie płynów do e-papierosów, które może jeszcze nie zbliży się do podatku znanego nam z opodatkowania zwykłych papierosów, jednak ten właśnie kierunek będzie preferowany przez kolejny gabinet.

Zapowiada się wprowadzenie kilku ulg, głównie dla osób, które przechodzić będą na ekologiczne źródła zasilania i transportu, ale to może okazać się wyłącznie mydleniem oczu, żeby mieszkańcy Irlandii mieli złudną nadzieję, iż rząd koalicyjny, działa na ich rzecz.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish