Kluby nocne będą czynne do szóstej rano?

Sektor klubów nocnych od chwili zniesienia pandemicznych ograniczeń wnioskował, aby te czynne były do wczesnych godzin porannych, co pomoże w ich utrzymaniu.

Aktualnie, co jest zgodne z przepisami, kluby nocne i inne lokale działające w porze nocnej, mogą być czynne do godziny 2:30 nad ranem, ale w trudnych warunkach ekonomicznych, wydaje się potrzebne wydłużenie godzin ich pracy. Pomoże to też w zatrudnieniu większej ilości pracowników, dodają właściciele klubów i pubów, a w pandemii, właściwie wszyscy zostali zwolnieni, natomiast do tej pory, nie udało się przywrócić pełnej obsady do pracy.

Mówi się jednocześnie, że istnieje potrzeba dodatkowych regulacji, bo obecnie obowiązujące przepisy, zabraniają po pierwsze prowadzenia tego typu działalności po 2:30, a po drugie, należy zmienić nieco zasady zatrudniania.

Nad tą kwestią zastanawia się teraz minister sprawiedliwości Helen McEntee, ale wiemy, iż przygotowuje odpowiedni projekt nowelizacji do ustawy o klubach nocnych, który wkrótce przedstawi posłom i senatorom.

Silna wola zmian istnieje natomiast w środowisku rozrywki nocnej, bo wszyscy są właściwie przekonani, iż rząd powinien zgodzić się na przedłużenie możliwości pracy klubów nocnych, a także pubów i restauracji, co powiedział dyrektor generalny Irlandzkiej Federacji Winiarzy Pádraig Cribben. Również klienci z radością powitają nowe przepisy, bo dla nich oznacza to znacznie dłuższą zabawę w nocy.

Ważna jest również opinia właścicieli klubów nocnych oraz innych lokali działających w nocy, bo twierdzą, że wcale nie muszą być otwarci do 6 rano, a będzie to uzależnione od ilości klientów, więc równie dobrze, miejsca te, mogą być czynne do godziny 4 rano.

Pojawiło się też wiele zastrzeżeń, głównie ze strony osób mieszkających w pobliżu klubów i pubów, a są oni zdania, że w weekendy, całonocne imprezy, zakłócać będą im spokój.

To wszystko pod uwagę wziąć ma minister Helen McEntee, która tworzy nowelizację prawa o czasie pracy nocnych lokali.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nowe wytyczne Ryanai
„Wnetowe Koniczynk
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська