Klienci Ryanair otrzymają zwrot pieniędzy. Potwierdził to Michael O’Leary

W dzisiejszym porannym programie RTÉ Morning Ireland wystąpił szef linii lotniczej Ryanair i przypomniał, że wprowadzenie obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny, mija się z celem oraz nie jest uzasadnione naukowo.

Wg Michaela O’Leary wystarczającą ochroną będzie noszenie na twarzach maseczek, podczas całego lotu, czego będzie wymagać od podróżnych personel kabinowy. O’Leary dodał, że pierwsze irlandzkie loty Ryanair odbędą się już 1 lipca, co też jest niechętnie odbierane przez tę linię i szef Grupy Ryanair jest przekonany, że znoszenie ograniczeń mogłoby postępować szybciej.

Michael O’Leary przypomniał też o obowiązku, jaki nałożony zostanie od jutra na pasażerów, bo przed rozpoczęciem podróży, zobowiązani będą do wypełnienia formularza, w którym należy podać adres, pod którym podróżny przebywać będzie w miejscu docelowym, a i będzie tam także prośba o 14-dniową samoizolację.

Szefa Ryanair zapytano również o zwrot pieniędzy za odwołane loty, które nie odbyły się z powodu pandemii, a na to odpowiedział, że pieniądze zostaną zwrócone, jednak chwilę to potrwa. Wg szefa irlandzkiej linii lotniczej, minie od 3 do 6 miesięcy, zanim klienci Ryanair odzyskają pieniądze za bilety, które nie zostały zrealizowane, więc ich loty odwołane.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair/RTE

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish