Klienci pubów i restauracji mogą być przyczyną ich zamknięcia

Wielu restauratorów i właścicieli pubów zgłasza, że klienci po kwarantannie stali się aroganccy i nie szanują obowiązujących w tych miejscach zasad, jakie nałożone zostały przez władze kraju.

Klienci są też „nieuprzejmi i nieświadomi” tego, że ich zachowanie, może narazić restaurację lub pub na zamknięcie, chociaż i takich argumentów także nie przyjmują do wiadomości, napominani przez obsługę. Jeden z dublińskich restauratorów powiedział, że to bardzo dziwne zjawisko, gdyż wcześniej nie było obserwowane, natomiast po pandemii, stało się nagminne.

Jak dodaje restaurator, iż klienci, jeżeli nie będą stosować się do wszystkich nakazów, doprowadzić mogą do zamknięcia restauracji, co w konsekwencji przyczyni się do jej upadku. Oliver Dunne, właściciel sieci siedmiu restauracji w Dublinie i Galway dodaje, że nieodpowiedzialne zachowania jego gości, narażają również miejsca pracy, więc należy ich upominać i informować, by mieli pełną świadomość swoich czynów.

Podobnie było w pierwszą sobotę po zniesieniu części ograniczeń dla pubów, albowiem część właścicieli tych miejsc informuje, iż niektórzy z gości, rozochoceni atmosferą swoich ulubionych barów, zapominało o dystansie społecznym oraz innych zasadach, jakich należy rygorystycznie przestrzegać. W niektórych przypadkach problemem stały się upomnienia obsługi, która informowała, że skończył się czas pobytu w pubie, bo klienci tych przybytków odmawiali opuszczenia gościnnych skądinąd miejsc.

W nielicznych na szczęście przypadkach dochodziło też w piątkowy i sobotni wieczór do utarczek słownych, głównie przed pubami, a ich potencjalni klienci nie mogli zrozumieć, iż nie zostaną wpuszczeni do środka, ponieważ wcześniej, nie dokonali rezerwacji.

Właściciele restauracji i pubów zwrócili się również z apelem do swoich klientów, aby zachowywali się podczas wizyt w lokalach odpowiedzialnie, gdyż tylko takie postawy uratują ich biznesy przed ruiną finansową, a te już teraz straciły do 60% dochodów.

Bogdan Feręc

Źr: Extra.ie/Irish Mirror

Polska-IE: Udostępnij...
Irlandzki eurodeputo
Gabinet pod coraz wi
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish