Kina na nowych zasadach

Kiedy pracownicy kin zaczynają powrót do pracy, kinomani, będą musieli przyzwyczaić się do nowych zasad, jakie w nich obowiązują, a tak będzie przez kolejne miesiące.

O ile pogoda nie będzie obecnie zachęcać do pójścia do kina, to już wkrótce może się okazać, że te zaczną cieszyć się większym zainteresowaniem, ale w tych, zapanuje ścisła dyscyplina.

Ilość widzów w jednej sali kinowej, nie może przekraczać 50 osób, chociaż aby zapewnić odpowiedni dystans społeczny, niektóre z mniejszych sal, będą zmuszone ograniczyć ilość gości do 30 osób. To zapewnić ma odpowiednie odstępy między widzami i spełnione zostaną wymagania, jakie zaleca Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego.

Idą dalej, z ograniczeń odstępu będą mogły zrezygnować pary i osoby zamieszkujące jedno gospodarstwo domowe, a także nie będzie dystansu społecznego w przypadku rodzin. Sprzedaż biletów prowadzona będzie w formie online, a w przypadku płatności na miejscu, zbliżeniowo, kartą płatniczą. Odstępstwem od tej reguły, co trochę kłóci się z zaleceniami, płatności gotówkowych, dokonywać będzie można w kinach podczas zakupu np. popcornu i coli, ale preferowane mają być płatności kartami.

Zmieniony zostanie harmonogram seansów, bo ich godziny, nie będą się już nakładać na siebie, co z kolei pozwoli na ograniczenie ilości osób w przestrzeniach ogólnodostępnych w kinach.

Dyrektor Omniplex Cinemas Mark Anderson powiedział:

– Ponowne otwarcie kin w Irlandii, po prawie sześciu miesiącach zamknięcia, to przełomowy moment dla miłośników kina. Cieszymy się, że możemy ponownie otwierać nasze drzwi, z wyborem zupełnie nowych filmów. Aby cieszyć się bezpiecznym pójściem do kina, będziemy kontynuować działania wprowadzone w zeszłym roku, takie jak sprzedaż biletów online, zmniejszona pojemność audytorium i samodzielne skanowanie biletów.

Dzisiaj ponownie otwarty zostanie również Tayto Park, parki rozrywki i w pełni otwarte zostaną ogrody zoologiczne, ale i te miejsca działać będą z pewnymi ograniczeniami, więc głównie z ograniczoną ilością odwiedzających. Bilety nabywa się również w formule online, a na miejscu możliwe są tylko płatności bezgotówkowe.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Minister zachęca do
Garda jest już goto
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian