Kilkutygodniowy burdel

Garda wzięła obecnie na celownik proceder, który znany był jej od dawna, więc domy publiczne, które można nazwać mobilnymi.

Sposób działania utrudnia pracę policji, bo osoby świadczące usługi seksualne, przenoszą się często z miejsca na miejsce, a wykorzystuje się w tym celu wynajęte krótkookresowo mieszkania. Proceder rozpowszechnił się w okresie ostatnich kilku miesięcy, mówią przedstawiciele An Garda Síochána, ale zszedł też nieco głębiej do podziemia, gdy spojrzeć na sposób postępowania.

To jednak wymusiło na oficerach zwalczających prostytucję, handel ludźmi oraz wykorzystywanie innych osób w celu osiągnięcia korzyści majątkowych zmianę systemu walki z tym rodzajem przestępstw, oraz wykroczeń i skierowali się na drogę internetową. Właśnie w sieci odnajdują oferty usług seksualnych, by tym tropem dotrzeć do organizatorów procederu, a jednocześnie likwidować czasowe domy publiczne.

Przestępcy działają z dużym rozmysłem, gdyż wynajmują mieszkania i domy zazwyczaj na maksymalnie 4 tygodnie, by później, znaleźć kolejny lokal, ale w całkiem innej części kraju. To utrudnia działanie lokalnej policji, która nie jest w stanie w tak krótkim czasie ustalić, gdzie powstał nowy burdel, a co wykorzystują gangi.

Garda postanowiła więc skoncentrować swoje działania na ogłoszeniach, jakie pojawiają się w internetowej przestrzeni, by tą drogą monitorować całą ścieżkę postępowania i wytyczyć nowe sposoby walki z procederem.

*

A ja wciąż nie zmieniam swojej opinii, że wygraną przynieść może tylko jeden krok, czyli legalizacja tegoż sektora działalności usług dla ludności i czerpania korzyści majątkowych, ale przez Skarb Państwa, bo poprzez opodatkowanie tej działalności. W ten sposób wrasta też bezpieczeństwo osób świadczących usługi seksualne, a i podnosi się bezpieczeństwo zdrowotne, gdyż w przepisach o świadczeniu takich usług, można zawrzeć kilka nakazów, w tym obowiązkowe badania na nosicielstwo.

Bogdan Feręc

Źr: Garda/Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
20 554 przypadki i p
Irlandzka IKEA jest
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська