Kij i marchewka

Z jednej strony rząd przedłuża „lockdown”, grozi palcem chcącym wyjechać na wakacje, wprowadza obowiązkową izolację, a z drugiej, łagodzi swe srogie oblicze wojownika o zdrowie narodu, wysyłając ministra wydatków, aby publicznie machał nam przed oczami marchewką, czyli obietnicą łagodzenia obostrzeń.

Minister wydatków i reform Michael McGrath powiedział dzisiaj, że rząd, podejmować będzie „ostrożne” kroki w kierunku łagodzenia obostrzeń, a wszystko już w marcu. McGrath dodał, iż strategia, jaką obecnie przyjął gabinet, to utrzymanie przypadków na jak najniższym możliwym poziomie, co pozwoli w niedalekiej przyszłości, znieść niektóre z rygorów.

Minister Michael McGrath:

– Kwestia podróży międzynarodowych jest ważna, ale to nie jest najważniejszym problemem, jeśli chodzi o transmisję wirusa w społeczności…, ale myślę, że fakt, że wprowadza się obowiązkową kwarantannę dla niektórych osób przybywających do Irlandii. Ta natomiast, będzie w państwowych obiektach – hotelach. Od tych, którzy mieli negatywny wynik testu PCR, wymagamy od nich legalnego pozostania w domu i poddania kwarantannie w takim środowisku. Są to znaczące kroki i myślę, że przyniosą pozytywne zmiany w połączeniu ze wszystkimi innymi środkami, z którymi ludzie żyją teraz. Zasady dotyczące samoizolacji w domu będą teraz egzekwowane, co nie miało miejsca wcześniej. Pamiętać należy nadal, iż istnieją niezbędni pracownicy, którzy muszą podróżować do i z kraju. Część zakazów powinna być zniesiona w marcu, ale nie te najważniejsze.

*

Powiedzmy to tak, „powtórka z rozrywki”, minister zapowiada łagodzenie obostrzeń w marcu, by następnie rząd mógł powiedzieć, że daje w swej łaskawości chwilę wytchnienia, aby móc zorganizować prawie normalne święta wielkanocne. Poluzuje, a potem znów przerzuci winę na nas, bośmy spotykali się świątecznie, więc rozpocznie nową blokadę, gdyż ilość zakażeń wzrośnie.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
„Ludzie powinni pr
Report warns of atte
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian