Kierownictwo Sinn Féin zwróci się do posłów w sprawie postępów w zjednoczeniu Irlandii

Przewodnicząca Sinn Féin Mary Lou McDonald, będzie jednym z prelegentów na internetowym wydarzeniu dla posłów do Parlamentu Europejskiego w ten czwartek. 

Rzecznik finansowy partii, Pearse Doherty, również rozmawiać będzie z posłami na konferencji, a także z posłem do PE Sinn Féin z Midlands Northwest Chrisem MacManusem.

Chris MacManus:

– W następstwie Brexitu ponownie pojawiło się poczucie pilności i zainteresowania projektem ponownego zjednoczenia Irlandii w Brukseli. Naszym zadaniem w Sinn Féin jest przedstawienie postępów poczynionych w Irlandii naszym kolegom w Parlamencie Europejskim. Rozmowa dotyczy teraz w dużej mierze tego, „kiedy”, a nie „czy” odbędzie się referendum, a utrzymywanie ciągłego dialogu ze wszystkimi żywotnymi interesami, szczególnie z naszymi przyjaciółmi w Europie, ma kluczowe znaczenie dla niezbędnych przygotowań przed referendum w sprawie jedności i innymi późniejszy okres przejściowy. Ja i moi koledzy z partii przedstawimy ogólną aktualizację, która skupi się na korzyściach gospodarczych zjednoczonej Irlandii, ale obejmie również takie tematy, jak handel, integracja kulturowa i pojednanie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Rebelia w szeregach
Kampania zgody sygna
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian